KATALOG TASARIM

KATALOG; BİR ÜRÜN GRUBU VEYA HİZMETLERİ TANITMAYI HEDEFLER VE GÜNÜMÜZDE BASILI MECRA ALANINDA ETKİLİ BİR TANITMA ARACIDIR.

Geleneksel mecranın vazgeçilmez iletişim araçlarından biri olan katalog çalışmalarının markalara katkıları tartışılmaz. Dijital çağın başlangıcı basılı iletişim araçlarının kullanımını düşürsede hedef kitlenin kullanım alışkanlıkları dikkate alındığında hala en etkili iletişim araçlarından birisi de kataloglardır.

Hedef kitleye doğru mesajın verilebilmesi için tasarımdan önce içeriğin tasnifi ve geliştirilmesive görsel öğelerle zenginleştirilmesi oldukça önemlidir. Ekibimiz tasarım sürecine başlamadan önce tüm bu öğeleri belirler ve doğru etkinin sağlanması için gerekli olan içeriği oluşturur. Hedeflenen etki, hedef kitle profili, sektörel durum gibi bir çok değişken analiz edilir ve çıkan sonuç katalog tasarımının standartlarını belirler. Markanın kurumsal kimliği ile örtüşen görsel tasarım standartları oluşturulur. Kreatif ekibimizin hazırladığı konsept tasarım onaylandıktan sonra tüm içerik sayfalarının çalışmasına geçilerek metin çalışmaları ile kullanılacak görseller yerleştirilir. Böylece katalog tasarımı tamamlanmış olur.

Tasarım aşamasından baskı aşamasına kadar biraz zahmetli bir süreçtir ve bu süreçte firma ile tasarım ekibinin uyumlu çalışması önemlidir. Firma tarafından; katalogda yer verilmesi istenen içerikler düzenli olarak ve zamanında verilmelidir ve onay süreçleri hızlandırılmalıdır.

GRAFİK TASARIM ÇALIŞMALARIMIZDAN BAZILARI

FULL PETROL KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
FULL PETROL
Akaryakıt firması olan Full Petrol içi önce logo çalışması, ardından da kurumsal kimlik çalışması yapıldı.
DM's Kitchen KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
DM's Kitchen
Mutfak Mobilyalarının satışını yapan Dm’s için logo ve kurumsal kimlik çalışması yapıldı.
FORUM ARAŞTIRMA KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
FORUM ARAŞTIRMA
Anket hizmetleri veren Forum Araştırması için logodan kurumsal kimliğe, katalogdan web sitesine kadar komple hizmet verildi.
ACTFAX BROŞÜR / AFİŞ TASARIM ÇALIŞMASI
ACTFAX
Bir dijital faks programı olan Actfax’ın basılı mecra tanıtımı için broşür hazırladık.
ACTFAX BROŞÜR / AFİŞ TASARIM ÇALIŞMASI
ACTFAX
Bir dijital faks programı olan Actfax’ın basılı mecra tanıtımı için broşür hazırladık.
REDLINE BROŞÜR / AFİŞ TASARIM ÇALIŞMASI
REDLINE
Uydu sistemleri üreten Redline firmasına gazete reklamlarında yayınlanmak üzere bir broşür hazırladık.
ROSATTO KATALOG ÇALIŞMASI
ROSATTO
Yılbay Deri firmasına deri modellerini sergilemesi için fotoğraflarını da çekerek bir katalog hazırladık.
ENTESAN KATALOG ÇALIŞMASI
ENTESAN
Armatür ve komposit ürünler imal eden Entesan firması için ürünlerin çok detaylı anlatımını içeren çok sayfalı bir katalog hazırladık.
WATERING KATALOG ÇALIŞMASI
WATERING
Yurt dışında arıtma tesisleri kuran Waterking firması için o bölgede ve fuarlarda tanıtımı yapabileceği bir katalog hazırladık.